KONTROL I FITNESS ----> Læs mere her

Her kan du reservere en træningstid i KHIF-Fitness.

Der er åbent alle dage fra kl. 06-22.
Nøglebrik-system er installeret og i drift. - HUSK din personlige nøglebrik,
som skal bruges ved indgang, Fitness-lokale og omklædning.

Hjertestarter forefindes i gangen, placeret på vægen til højre når du kommer ind.

Mulighed for bad i omklædningsbygningen (Koltvej 45B).
(Brug din personlige nøglebrik for adgang.)

KHIF-Fitness ordensregler skal overholdes - se dem på hjemmesiden eller opslag i lokalet.
HUSK derfor bl.a. håndvægte, løse vægtskiver, vægtstænger og andre rekvisitter bedes venligst sættes på plads efter brug, inden man forlader lokalet.

Evt. forespørgsler kontakt os venligst pr. mail (KHIFfitness@gmail.com) eller personer under menu-punktet "Bestyrelse m.m.".

, hygiejne - vask hænder med vand og sæbe eller brug håndsprit når du kommer.

altid kun rent indendørs fodtøj. - Tør altid maskiner og udstyr af efter brug dvs. at afspritte alle de ting du har brugt/berørt.

Der kan være maks. 11 brugere ad gangen i træningslokalet.
Se mere info under menupunktet Priser & Åbningstider

KHIF-Fitness er genåbnet med myndighedernes gældende retningslinjer. 

(Din manglende periode bliver forlænget tilsvarende.)

KHIF-Fitness Bookning af træningstid - Fitness-lokale

I dag « » Juli 2020

Periode: 01-01-2020 - 31-12-2020

Uge Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
27
01-07-2020
Lukket
02-07-2020
Lukket
03-07-2020
Lukket
04-07-2020
Lukket
05-07-2020
Lukket
28
06-07-2020
Lukket
07-07-2020
Lukket
08-07-2020
Lukket
09-07-2020
Lukket
10-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00

Jørgen Mandrup Nielsen

Søren Quist

Annette Skak Rasmussen

8 Frie
08:00-09:00

Kurt Nielsen

Jørgen Mandrup Nielsen

Michael Vester Nielsen

8 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

Michael Vester Nielsen

Filippa Alberte Zoega

8 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Ilse Lyckhage

Jesper Sandberg

Filippa Alberte Zoega

7 Frie
11:00-12:00

Philip A. Derby

Karsten Jensen

Anders Nielsen

8 Frie
12:00-13:00

Karsten Jensen

Lars M. Andersen

Tonni Niemann Olsen

Anders Nielsen

7 Frie
13:00-14:00

Lars M. Andersen

Cecilie K. Jensen

9 Frie
14:00-15:00

Cecilie K. Jensen

10 Frie
15:00-16:00

Rie Hermansen

Michel Hermansen

9 Frie
16:00-17:00
17:00-18:00

Trine Ochergreen Küchler

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
11-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00

Kitty de Pauli

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
12-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
10:00-11:00

Nanna Neumann

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
29
13-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00

Jørgen Mandrup Nielsen

10 Frie
08:00-09:00

Kurt Nielsen

Jørgen Mandrup Nielsen

9 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Helle Rasmussen

Aage Rasmussen

8 Frie
11:00-12:00

Philip A. Derby

10 Frie
12:00-13:00

Philip A. Derby

10 Frie
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Per Vendelbo

10 Frie
17:00-18:00

Per Vendelbo

10 Frie
18:00-19:00

Annette L. Ravnsbæk

Peter Ravnsbæk

9 Frie
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
14-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00

Kitty de Pauli

10 Frie
11:00-12:00

Philip A. Derby

10 Frie
12:00-13:00

Philip A. Derby

10 Frie
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
17:00-18:00

Nanna Neumann

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
15-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00

Jørgen Mandrup Nielsen

Søren Quist

Annette Skak Rasmussen

8 Frie
08:00-09:00

Kurt Nielsen

Jørgen Mandrup Nielsen

9 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Helle Rasmussen

Aage Rasmussen

8 Frie
11:00-12:00

Philip A. Derby

10 Frie
12:00-13:00

Philip A. Derby

10 Frie
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00

Annette L. Ravnsbæk

Peter Ravnsbæk

9 Frie
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
16-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00

Helle Rasmussen

Kitty de Pauli

9 Frie
11:00-12:00

Philip A. Derby

10 Frie
12:00-13:00

Philip A. Derby

10 Frie
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

Per Vendelbo

8 Frie
17:00-18:00

Nanna Neumann

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
17-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00

Jørgen Mandrup Nielsen

Søren Quist

Annette Skak Rasmussen

8 Frie
08:00-09:00

Kurt Nielsen

Jørgen Mandrup Nielsen

9 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

10 Frie
11:00-12:00

Philip A. Derby

10 Frie
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
18-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00

Kitty de Pauli

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
19-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
10:00-11:00

Nanna Neumann

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
30
20-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00

Kurt Nielsen

10 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Helle Rasmussen

Aage Rasmussen

8 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
21-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
17:00-18:00

Nanna Neumann

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
22-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00

Kurt Nielsen

10 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Helle Rasmussen

Aage Rasmussen

8 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
23-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00

Helle Rasmussen

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
17:00-18:00

Nanna Neumann

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
24-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00

Kurt Nielsen

10 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
25-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
26-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
10:00-11:00

Nanna Neumann

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
31
27-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00

Kurt Nielsen

10 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Helle Rasmussen

Aage Rasmussen

8 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
28-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
17:00-18:00

Nanna Neumann

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
29-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00

Søren Quist

Annette Skak Rasmussen

9 Frie
08:00-09:00

Kurt Nielsen

10 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

Helle Rasmussen

Aage Rasmussen

8 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
30-07-2020
06:00-07:00

Pia Schytte

10 Frie
07:00-08:00
08:00-09:00
09:00-10:00
10:00-11:00

Helle Rasmussen

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00

Emil Udbjørg

Nanna Neumann

9 Frie
17:00-18:00

Nanna Neumann

10 Frie
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
31-07-2020
06:00-07:00
07:00-08:00

Søren Quist

Annette Skak Rasmussen

9 Frie
08:00-09:00

Kurt Nielsen

10 Frie
09:00-10:00

Kurt Nielsen

10 Frie
10:00-11:00

Kurt Nielsen

10 Frie
11:00-12:00
12:00-13:00
13:00-14:00
14:00-15:00
15:00-16:00
16:00-17:00
17:00-18:00
18:00-19:00
19:00-20:00
20:00-21:00
21:00-22:00
I dag « » Juli 2020

Fem FITNESS-råd

  1. Få lagt et træningsprogram med hjælp fra en instruktør.
  2. Træn med en makker. I kan motivere hinanden og gribe ind, hvis vægten bliver for tung.
  3. Hvis noget føles for tungt, så gå et vægttrin ned. Pres ikke kroppen for hårdt.
  4. Træn ikke den samme muskelgruppe to dage i træk. Det er bedst at vente 48 timer mellem træningen.
  5. Husk væske og træn ikke, når du er alt for sulten.

Borg-skalaen

KHIF Kunstgræs project 

Facebook: Fitness



• Hold orden i lokalet •

HJÆLP os med at holde orden i lokalet samt overholde "Husets regler".

 

Ordensregler

 

F I T N E S S  -

- holder dig i form !!!

Cirkeltræning (eksempel)

      

Facebook: KHIF


Flere afdelinger er på
KHIF
Fitness
Fodbold
Gymnastik
Håndbold
Tennis

 Ny tilbygning
Fitness-lokale

 

Mange billeder